نامه زانیار ولقمان مرادی محکوم به اعدام از زندان رجایی شهر

ما از همان ابتدا تاکیدمان بر بی‌گناهی بوده و خود شما و دیگران می‌دانید که این همه قصه که از پس داستان پردازیهای امنیتی و اعترافات بدست آمده تحت آن همه شکنجه‌های سخت و فشارها و روزهای تلخ بازجویی و سلول انفرادی است…

نامه زانیار ولقمان مرادی محکوم به اعدام از داخل زندان به شاکی پرونده امام جمعه مریوان

امام جمعه شهر مریوان،

چندی پیش ما لقمان و زانیار مرادی مطلع شدیدم که شما در سخنانی بر اهمیت گذشت و بخشش و آثار معنوی و اخلاقی آن بر فرد در جامعه اشاره کرده‌اید. هم از محکومین خواسته‌اید که برای بخشش و گذشت زمینه‌سازی بکنند و هم از شاکیان خواسته‌اید که بر اساس آنچه توصیه تاکید شده‌ی دینی و اخلاقی است و با بخشش و گذشت گامهای موثری برای جامعه بهتر و اخلاقی‌تر بر دارند.
راستش ما در موقعیتی هستیم که این این سخنان را از هر کسی بشنویم مایل به شنیدن چند باره و بیانش برای شاکیانمان در پرونده‌ایی هستیم که متاسفانه هر روز بر سختی و تلخی تحمل کیفر بر بی‌گناهیمان افزوده می‌شود . در رهایی از این وضعیت بی تردید موانعی همچون عدم بخشش شاکی ، غفلت یا سختگیری و یا توصیه‌های دینی و اخلاقی چون عفو و گذشت از همان ابتدا دیده شده است و چه جای تعجب و برای ما تاسف است که آنکه توصیه می‌کند عمل نکرده است.
ما از همان ابتدا تاکیدمان بر بی‌گناهی بوده و خود شما و دیگران می‌دانید که این همه قصه که از پس داستان پردازیهای امنیتی و اعترافات بدست آمده تحت آن همه شکنجه‌های سخت و فشارها و روزهای تلخ بازجویی و سلول انفرادی است چه حقیتی را پوشانید و چه دورغ و تسویه حسابهای شخصی و گروهی و کینه و نفرت استوار کرد اما با وجود این هیچگاه برای خود سخت نمی‌دانیم که اگر تصوری نادرست یا دستکاری شده به شیطنت دیگران تقصیر و گناهی را متوجه ما دانسته باشد علی‌الرغم تاکیدمان بر بی‌گناهی، عذر بخواهیم و برای بخشش و گذشت زمینه‌سازی بکنیم که بی‌تردید در پی این بخشش چه رفع خصومتها و کینه‌ها و چه ثبت دوستی و رفتار اخلافی خواهد بود.
دوست داریم بگوییم که همیشه فکر می‌کنیم اگر اختلافی هست و مشکلی پیش آمده است یکی بی آنکه طرف دیگر بخواهد گامی را به حسن نیت بر می‌دارد تا امور سامان بگیرد. که در فرهنگ ما دور از حکمت و بی دلیل بخشش از بزرگان و عدم توجه به درخواست بخشش آن نگفته‌اند اما متاسفانه اینجا چه سنت غلطیست که حاکمان که برانداخته و بزرگان غفلت نموده‌اند. ماموستا مصطفی شیرزادی برای آنکه شائبه‌ایی و ذهن و گمان دیگر نرود و بر نیتمان تکرار می‌کنیم که انتظار داریم شما گامی برای حل این وضعیت و برای رهایی ما از این زندان و حکم اعدام بردارید و بر آنچه دعوت می‌کنید و آنچه بهتر میدانید عمل بکنید و جای چنین توصیه‌ایی به عمل شما مورد توجه دیگران قرار بگیرد.

زانیار و لقمان مرادی – زندان رجایی شهر کرج
http://flic.kr/p/dJWAZC

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: