نشست هیأت پارلمانی اروپا با ایران به دلیل تقاضای این هیات برای دیدار با نسرین ستوده و جعفر پناهی اروپا از سوی ایران لغو شد

Sotoudeh Panahi 300x213 نشست هیأت پارلمانی اروپا با ایران به دلیل تقاضای این هیات برای دیدار با نسرین ستوده و جعفر پناهی اروپا از سوی ایران لغو شد

به گزارش خبرگزاری مهر, مشاور امور بین الملل مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: ایران برای سفر هیأت پارلمانی اروپا هیچ پیش شرطی را نمی پذیرد.

حسین شیخ الاسلام، مشاور امور بین الملل مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: هیأت پارلمانی اروپا برای سفر به ایران پیش شرط تعیین کرد که ایران هیچگونه پیش شرطی را نمی پذیرد.

شیخ الاسلام تأکید کرد: هیأت پارلمانی اروپا قصد داشته با دوتن از متهمان و محکومین جرایم امنیتی دیدار و جایزه‌ای به آنها بدهند که ایران با چینن شرطی موافقت نکرد.

هیأت پارلمانی ۱۵ نفره اروپا قرار بود بامداد فردا برای سفری ۵ روزه وارد تهران شود.

این نشست قرار بود چهارمین نشست هیأت پارلمانی اروپا با ایران باشد که به دلیل عدم پذیرش پش شرط اروپا از سوی ایران لغو شد.
مارتین شولتز، رییس پارلمان اروپا، روزجمعه پنجم آبان ماه گفته است که هیات اعزامی این اتحادیه به ایران خواهان دیدار با نسرین ستوده و جعفرپناهی، برندگان جایزه ساخاروف، است تا پیام تبریک  رییس پارلمان اروپا را به آنها تحویل دهد.

نسرین ستوده، فعال حقوق بشر زندانی، و جعفر پناهی، فیلمساز، روز جمعه، به عنوان برندگان جایزه حقوق بشری «ساخاروف» پارلمان اروپا معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری آلمان،  مارتین شولتز در استراسبورگ فرانسه درباره اعطای جایزه ساخاروف به نسرین ستوده و جعفر پناهی گفت:«ما با صدای بلند و صریح می گوییم: شما تنها نیستید.»رییس پارلمان اروپا در ادامه گفت: «با این جایزه، ما ضمن تحسین (این دو)، همبستگی خود را با یک مرد و یک زن که در مقابل ایجاد رعب و وحشت در ایران تسلیم نشدند، ابراز کردیم.»

مارتین شولتز  تصریح کرده بود که هیات نمایندگان اتحادیه اروپا که قرار است به ایران سفر کند، پیام تبریک وی را به نسرین ستوده و جعفر پناهی ارائه خواهد کرد و در صورتی که دولت ایران مانع این دیدار شود، این هیات فورا ایران را ترک خواهد کرد.

رضا خندان همسر نسرین ستوده در مصاحبه‌ای با روز آنلاین از وضعیت وخیم جسمانی خانم ستوده خبر داده و گفته است که در پنجمین روز اعتصاب غذای این حقوقدان، او را به بهداری زندان برده و مجددا به بند بازگردانده. اکنون هم خانواده در بی خبری مطلق و نگرانی شدید به سر می برند.
 نسرین ستوده وکیل دادگستری که از ۲۶ ماه پیش در زندان اوین به سر می برد، از روز چهارشنبه ۲۶ مهر دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است.  نسرین ستوده اعلام کرده است که در اعتراض به افزایش فشارهای امنیتی و.. دست به اعتصاب غذا زده است.

نشست هیأت پارلمانی اروپا با ایران به دلیل تقاضای این هیات برای دیدار با نسرین ستوده و جعفر پناهی اروپا از سوی ایران لغو شد Source: Sepidedam.Org

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: