ایران جایزه نوبل اسلامی اعطا می‌کند

Islamic Nobel ايران جایزه نوبل اسلامی اعطا می‌کند

معاون عملی و فناوری احمدی نژاد مطرح کرد: جایزه فناورى پیامبر اعظم گام نخست دانشمندان جهان اسلام براى دریافت جایزه نوبل

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ایران نسرین سلطانخواه گفت: با ابلاغ آیین نامه جایزه جهانی(فناوری) پیامبر اعظم (ص) یک صحنه رقابت، هماوردی و توانمندی برای محققان و دانشمندان جهان اسلام فراهم می شود که برگزیدگان این جایزه بتوانند در سطح نوبل هم رقابت کنند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در گفت وگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی دولت درباره برنامه های دولت برای حضور دانشمندان ایرانی حوزه های مختلف در جایزه نوبل اظهار داشت: جایزه نوبل قسمتهای مختلفی دارد که آن بخش علمی و غیره (فیزیک، شیمی، فیزیولوژی و پزشکی، ادبیات) کمتر شائبه سیاسی بودن دارند و آن بخش که مربوط به جایزه صلح است، چندان پارامترهای روشن و مشخصی ندارد و بیشتر هم بر پایه رویکردهای سیاسی اعطا می شود.

وی افزود: اما برای اینکه محققان و دانشمندان ما بتوانند در رقابت هایی در سطح نوبل حاضر شوند، لازم است ابتدا در سکوها و مرتبه های پایین تری توانمندی خود را بروز دهند.

سلطانخواه در ادامه گفت: یکی از اقداماتی که انجام شده، تدوین آیین نامه جایزه فناوری پیامبر اعظم (ص) برای دانشمندان مسلمان جهان است که به شورایعالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد و خوشبختانه در این شورا مصوب شد و منتظریم ابلاغ آن هستیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تصریح کرد: با ابلاغ این آیین نامه، هر دو سال یک بار این جایزه در سه حوزه از فناوری هایی که خود ایران در آنها برجستگی دارد در سطح تمام دانشمندان جهان اسلام برگزار می شود تا یک صحنه رقابت، هماوردی و توانمندی را در این سطح ایجاد کنیم که برگزیدگان این جایزه بتوانند در سطح نوبل هم رقابت کنند.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی دولت ایران

ایران جایزه نوبل اسلامی اعطا می‌کند Source: Sepidedam.Org

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: