شبکه‌ های ایران از هاتبرد حذف شدند

hotbird 7a  1 شبکه‌ های ایران از هاتبرد حذف شدند
این درحالی است که همه شبکه‌های فرکانس یاد شده در هاتبرد، از جمله العالم، پرس تی وی، الکوثر، شبکه خبر، سحر ۱ و ۲، و جام جم ۱ و ۲، همواره برخلاف انحصار خبری شبکه‌های غربی و هم پیمانان منطقه‌ای غرب، تلاش کرده تا نظارت و دیدگاه‌های انسان‌های آزاده را به مخاطبان و افکار عمومی در جهان برسانند.

العالم نوشت: شرکت یوتل ست، شرکت سرویس دهنده پخش ماهواره‌ای هاتبرد را تحت فشار قرار داده است تا از روز دوشنبه ۱۵ اکتبر ۲۰۱۲ (۲۴ مهر) فرکانس ماهواره ۱۲۴۳۷ را قطع و از ارایه سرویس به شبکه‌های این پکیج ماهواره‌ای خودداری کند.

ممانعت از انتشار دیدگاه‌ها و نظرات مخالف با جریانهای صهیونیستی و غربی، پیشتر نیز همواره ادامه داشته، به صورتی که حتی قبل از آغاز انقلابهای عربی در منطقه و اوج گرفتن بیداری اسلامی، ارسال پارازیت روی فرکانسهای شبکه العالم و پرس تی وی وجود داشته، و این امر همچنان ادامه دارد.

شبکه العالم که نقش مؤثر و فعالی را در اطلاع رسانی و آگاهی افکار عمومی مخاطبان عرب در رویدادهای مهم منطقه ای  و فرا منطقه‌ای به ویژه در جریان حمله غرب به عراق، و همچنین تجاوز نظامی رژیم اشغالگر به غزه و لبنان داشته، حدود دو سال قبل به درخواست شیخ نشین‌های عرب، به صورت کاملا غیرقانونی از روی ماهواره‌های عرب ست و نایل ست حذف شد.

این شبکه که طبق اذعان نظرسنجی‌های صورت گرفته از سوی سازمانهای بی‌طرف، توانست تأثیرگذار بودن خود را در جریان بیداری اسلامی در آگاه سازی افکار عمومی مخاطبان عرب ثابت کند، همچنان با ارسال پارازیت و حملات مستمر سایبری مواجه است.

شبکه پرس تی وی نیز در این بین بارها در کشورهای غربی مدعی آزادی رسانه و بیان، هدف انواع پارازیت و برخوردهای غیرقانونی و غیراخلاقی قرار گرفته و از ماهواره‌های برخی از این کشورها حذف شده است.

این درحالی است که همه شبکه‌های فرکانس یاد شده در هاتبرد، از جمله العالم، پرس تی وی، الکوثر، شبکه خبر، سحر ۱ و ۲ ، و جام جم ۱ و ۲، همواره برخلاف انحصار خبری شبکه‌های غربی و هم پیمانان منطقه‌ای غرب، تلاش کرده تا نظارت و دیدگاه‌های انسان‌های آزاده را به مخاطبان و افکار عمومی در جهان برسانند.

این شبکه‌ها حق پیگیری قانونی را برای احقاق حقوق خود و جبران خسارات مادی و معنوی حاصل از این تصمیم نسنجیده، محفوظ می دانند.

 

شبکه‌ های ایران از هاتبرد حذف شدند Source: Sepidedam.Org

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: