نسرین ستوده، کاندید دریافت جایزه ساخاروف اتحادیه اروپا

Stamp نسرین ستوده، کاندید دریافت جایزه ساخاروف اتحادیه اروپا

در سال ۲۰۱۱ شهرزاد نیوز تمبری با تصویر نسرین ستوده منتشر کرد. این تمبرها که از تمبرهای معتبر هلند محسوب می گردند و قابل استفاده در مراسلات پستی می باشند، با استقبال وسیعی روبرو شد.

ماریچه اسخاکه، نماینده حزب “دمکرات های ۶۶ ” هلند در اتحادیه اروپا، در وب سایت خود علت کانیدداتوری نسرین ستوده را چنین توضیح می دهد: ” در شرایطی که جهان با پرونده اتمی دولت ایران مشغول است باید نشان دهیم که مردم ایران را فراموش نکرده ایم…. نسرین ستوده وکیلی است که برای آزادی دیگران، آزادی خود را فدا کرده است.”

شهرزاد نیوز: نسرین ستوده، وکیل و فعال زنان، از سوی حزب لیبرال دمکرات هلند که به “دمکرات های ۶۶ ” موسوم اند، کاندید دریافت جایزه ساخاروف شد. این جایزه هر ساله به افرادی اعطا می شود که در دفاع از حقوق بشر و دمکراسی مبارزه می کنند.

ماریچه اسخاکه، نماینده حزب “دمکرات های ۶۶ ” در اتحادیه اروپا، در وب سایت خود علت کانیدداتوری نسرین ستوده را چنین توضیح می دهد: ” در شرایطی که جهان با پرونده اتمی دولت ایران مشغول است، باید نشان دهیم که مردم ایران را فراموش نکرده ایم…. نسرین ستوده وکیلی است که برای آزادی دیگران، آزادی خود را فدا کرده است.”

جایزه ساخاروف شامل وجه نقدی ۵۰ هزار یورویی است. تاکنون هیچ ایرانی این جایزه را برنده نشده است. از جمله برندگان جایزه ساخاروف نلسون ماندلا (در سال ۱۹۸۸) و مادران سیاه پوش (درسال ۱۹۹۲) هستند. نسرین ستوده که در سپتامبر ۲۰۱۰ دستگیر و به ۶ سال زندان محکوم گردید، به یکی از چهره های مقاومت در زندان تبدیل شده است.

نسرین ستوده، کاندید دریافت جایزه ساخاروف اتحادیه اروپا Source: Sepidedam.Org

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: