پشتیبانی رسمی‌ رییس شورای شهر و رییس کمسیون صلح و حقوق بشر شهرداری فلورانس از کمپین بین‌المللی حمایت از نسرین ستوده

 رییس شورای شهر فلورانس “جیانی” و “سوزانا آگستینی” رییس کمسیون صلح و حقوق بشر شهرداری فلورانس رسما پشتیبانی خود را از کمپین بین‌المللی حمایت از نسرین ستوده اعلام داشتند. سال پیش بعد از اهدای جایزه زنبق طلایی شهر فلورانس به نسرین ستوده و با توجه به زندانی بودن و ممنوع الخروج بودن ایشان, مسولین و شهردار فلورانس بار‌ها تلاش کردند که جایزه را به یکی از نزدیکان, وابستگان یا همکاران یا همسر ایشان تحویل دهند که تا کنون این فرصت مهیا نشد.

 

Nasrin Satoudeh 5 settembre 20121 150x150   پشتیبانی رسمی‌ رییس شورای شهر و رییس کمسیون صلح و حقوق بشر شهرداری فلورانس از کمپین بین‌المللی حمایت از نسرین ستوده
photo 11 150x150   پشتیبانی رسمی‌ رییس شورای شهر و رییس کمسیون صلح و حقوق بشر شهرداری فلورانس از کمپین بین‌المللی حمایت از نسرین ستوده
5 150x150   پشتیبانی رسمی‌ رییس شورای شهر و رییس کمسیون صلح و حقوق بشر شهرداری فلورانس از کمپین بین‌المللی حمایت از نسرین ستوده

 

 

در تاریخ ۵ سپتامبر ۲۰۱۲ (۱۵ شهریور ۱۳۹۱)  در کاخ قدیمی (Palazzo Vecchio) رییس شورای شهر ااوجنیو جانی (Eugenio Giani) رییس کمیسیون صلح و حقوق بشر سوزانا آگستینی ( Susanna Agostini  )  و معاون رییس جمهور البرتو لوکی (Alberto Locchi)  به سهیل پرهیزی – مسوول کمپین اطلاعاتی و سایت رسمی حمایت از نسرین ستوده گوش فرادادند .

امروز متوجه شدیم – همانگونه که آگستینی و جانی توضیح میدهند – نسرین ستوده در حال تهیه ویدئویی برای تشکر و قدردانی از جایزه جیلیو درو (Giglio d’oro) از طرف شهر ما بود, که تمام مستندات و مدارک کشف و  ثبت و ضبط شد و همچنین خود وی دستگیر و متحمل خسارت شد. 

این خبر لزوم اهدا و تحویل جایزه را با شناخت حداقل یک شخص قابل اطمینان که بتواند به شهر ما دسترسی داشته باشد را افزایش میدهد.

در مدت زمان سپری شده از زمان رای گیری برای اهدا جایزه درچنین روزی (درمدت زمان سپری شده از زمانی که اهدا جایزه در چنین روزی تصویب شد ) بارها و بارها جهت برقراری ارتباط با اعضای خانواده ایشان – بستگان و یا دوستان نزدیک و فعالین حقوق بشری که بتوانند به همسر ایشان برسند ( دسترسی پیدا کنند)  تلاش کرده ایم که حتی همسر ایشان امکان خروج از ایران را نداشتند .

جانی و آگستینی ادامه میدهند : 

سعی ما در به رسمیت شناختن اقدام مثبت برای رفاه حال بشریت در اسناد شرح داده شده بدینگونه که بسیاری از افرادمانند وکلا و حتی زندانیان در زندانهای نامناسب ( در بدترین زندانها)  در بسیاری از کشور‌های دنیا نگهداری میشوند .

این واقعا غیر قابل تحمل است که میدانیم رژیم ایران همچنان  به آزار و اذیت مردم بی‌دفاع فقط برای اینکه با انها مخالف هستند می پردازد . 

تا کنون بیش از ۲۰۰۰ زن و مرد فعال حقوق بشر و روشنفکران در ایران در زندان هستند (در زندان نگهداری میشنوند) 

برای حمایت و ساپورت از نسرین ستوده,شهر فلورانس قصد دارد توسط سهیل پرهیزی با اغوش باز به حمایت از استقرار دموکراسی و آزادی اندیشه در ایران بپردازد.

شهر فلورانس در راستای حمایت از ایشان در راه رسیدن به دمکراسی و آزادی بیان در ایران (شهر فلورانی) با آغوش باز مصرانه خواهان آزادی نسرین ستوده است شهر فلورانس در راستای حمایت از ایشان در راه رسیدن به دمکراسی و آزادی بیان در ایران (شهر فلورانی) با آغوش باز مصرانه خواهان آزادی نسرین ستوده است

جانی و آگستینی میخواستند سالروز دومین سال دستگیری و زندانی بودن نسرین ستوده را با پیوستن به کمپینگ بین المللی حمایت از نسرین ستوده برای آزادی‌اش در امروز را یاد آوری کنند .

نسرین ستوده ایرانی الاصل از سوی رژیم تهران به ۶ سال زندان و ۲۰ سال ممنوعیت فعالیت در زمینه حرفه خود به عنوان یک وکیل دفاع از حقوق بشر ، کودکان ، زنان و مردان در مخالفت با رژیم محکوم شده است .

پیش تر مشهورترین شخصیت در جهت مبارزات  که برنده جایزه صلح نوبل است شیرین عبادی  میباشد که نشان صلح  خود را در ۷ جولای ۲۰۰۹ از شهردار ماتئو رنزی (Matteo Renzi) دریافت کرد.

 

شهرداری فلورانس

۵ سپتامبر ۲۰۱۲

   


پشتیبانی رسمی‌ رییس شورای شهر و رییس کمسیون صلح و حقوق بشر شهرداری فلورانس از کمپین بین‌المللی حمایت از نسرین ستوده Source: Sepidedam.Org

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: