اهدا جایزه سالیانه بنیاد پژوهشهای زنان ایران در زمینه پژوهش‌های فمینیسم انتفادی به ثریا فلاح

پنج شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۱
soraya fallah iwsf 300x215 اهدا جایزه ساليانه بنیاد پژوهشهای زنان ایران در زمینه پژوهش‌های فمینیسم انتفادی به ثریا فلاح

جایزه سالیانه بنیاد پژوهشهای زنان ایران در زمینه پژوهش‌های فمینیسم انتفادی – حامد شهیدیان به خانم ثریا فلاح اهدا شد

بنیادپژوهشهای زنان ایران اعلام کرد که جایزه سالیانه خود در زمینه پژوهش‌های فمینیسم انتفادی- حامد شهیدیان را مشترکا به خانم ثریا فلاح و خانم ماریا اوستبى اهدا خواهد کرد

٢٣ مین کنفرانس سالیانه بنیاد پژوهشهای زنان ایران که در تاریخ ١۵ تا ١٧ جون امسال با نام گفتمان دو نسل در دانشگاه تکنولوژی ما سا چوست ، کمبریج ، ایالات متحده امریکا برگزار می گردد مانند هر سال به بررسى مسائل مربوط به زنان و گفتمان فمینیسم، هنر و خلاقیت زنان ایرانی می پردازد.

این بنیاد از سال ٢٠٠٧ و پس از اختصاص جایزه آقاى حامد شهیدیان به این بنیاد هر ساله با بررسى مقالات پژوهشى در زمینه مسایل زنان و در جهت تشویق و ترغیب مطالعات انجام شده توسط دانشجویان، نویسندگان مستقل، پژوهشگران، و فعالان مسایل زنان به بهترین و جامعترین پژوهشهاى ارائه شده به کنفرانس یک و یا دو نفر را انتخاب و ضمن معرفى اثر آنها در کنفرانس لوح و جایزه فوق را اهدا می کند.

امسال خانم ثریا فلاح، محقق و نویسنده کرد ایرانی موفق به دریافت جایزه ” بنیاد پژوهشهای زنان ایران -حامد شهیدیان” در زمینه پژوهش‌های فمینیسم انتفادی شده اند.

کمیته بررسى مقالات و پژوهشهاى بنیاد زنان مقاله پژوهشى ” بررسی وضعیت زنان مناطق کُردنشین در ایران ،لنزها و زوایا ی ستم ومقاومت را ” که در آن بحث موقعیت زنان در منطقه کردستان ایران، تجزیه و تحلیل مقاومت زنان کرد در برابر ظلم و ستم از دیدگاه‌های مختلف پرداخته است را شایسته این جایزه تشخیص داده اند.

در مطلبى که در این زمینه در وب سایت بنیاد امده است ، ذکر گردیده که این جایزه توسط خانم ناهید شهیدیان در روز جمعه ١۵ ماه جون در دانشگاه‌ام آی تی کمبریج ماساچوست محل برگزارى کنفرانس اهدا خواهد شد.

در گفتگوئى که با خانم فلاح داشتیم ایشان اظهار داشتند که عمیقا افتخار می کنند که به عنوان گیرنده مشترک این جایزه مهم انتخاب شده است. او معتقد است که اهدای این جایزه نه تنها در به رسمیت شناختن کار فردی بلکه اذعان اهمیت و تاکید روی چالش‌های زنان اقلیت‌ها در ایران است بالاخص که توجه به وضعیت زنان اقلیتها و چالشهای آنان بسیار کم رنگ است.
خانم ثریا فلاح کارشناس ارشد حقوق و روابط بین الملل مقیم کالیفرنیا نویسنده چند کتاب در زمینه مسایل زنان و سیاست خارجى، مقالات زیادی به زبان‌های انگلیسی، فارسی و کردی است که به طور منظم در رسانه‌های و مجلات و سایتهای اینترنتى منتشر شده است. او به طور منظم در برنامه‌های رادیویی در مورد فرهنگ، حقوق بشر و حقوق زنان در ایران و کردستان شرکت می کند. خانم فلاح جوایز متعددى را براى فعالیتهایشان در زمینه دفاع از حقوق بشر و دفاع از حقوق زنان دریافت کرده اند. نامبرده در ماه آوریل امسال به دریافت جایزه سالیانه ” سازماندهى، مدیریت و حقوق بشر” که از سوى شوراى مشورتى ایندو امریکائى شریف لوس آنجلس بزرگ هر ساله به مدافعان حقوق بشر اهدا می گردد نایل آمدند.

“بنیاد پژوهش‌های زنان ایران از سال ۱۹۹۰ کنفرانس‌های بین‌المللی خود را با شرکت علاقمندان از سراسر جهان برگزار کرده و پژوهش‌ها، یافته‌ها و تلاش‌های هنری ارائه شده به این کنفرانس‌ها را به صورت سالنامه منتشر می‌سازد . امسال ٢٣ مین کنفرانس بین المللى این بنیاد با حضور محققین، پژوهشگران، هنرمندان و صاحب نظران مسایل زنان در امریکا در ایالت ماساچوست برگزار می گردد

منبع: بنیاد پژوهشهای زنان ایران

اهدا جایزه سالیانه بنیاد پژوهشهای زنان ایران در زمینه پژوهش‌های فمینیسم انتفادی به ثریا فلاح Source: Sepidedam.Org

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: